Autem ve Vietnamu

Obáváte se jet sami, ale nechcete jet z cestovkou? Toto je pro vás.

Přestože tento web je primárně zaměřen na ty, co chtějí jet sami, stále více se na mne obrací lidé, zda bych jim nepomohl kompletně zajistit individuální cestu, případně nejel jako průvodce. Sami se bojí jet místními autobusy, na mopedu, motocyklu.

 

Vietnamka paní Mai uvedená v kontaktech začala pro tyto zájemce organizovat kompletní individuální cesty, ideálně pro čtyři, ve skutečně vyjímečném případě až šest cestovatelů. (to je již ale extrém)

Zajistí auto s řidičem typu Ford transit, průvodce na 7 až 14 dní a projedou Severní Vietnam. Se zastávkami ve vesnicích, spaní v městečkách v hotelích a ve vesnicí u lidí doma. Případně to rozdělí na dvě části, na Sever i Jih, kde po přeletu má zajištěné podobné auto i v Saigonu.

Podle „nátury“ je možné ubytování v kvalitních hotelích nebo i u lidí v horách, kde se na záchod chodí za dům do díry. Obojí má svoje plusy a mínusy. Zavede vás do oblastí, kam by jste se sami neodvážili.

Výhody: Je to cesta Vaše, podle vašeho přání, podobná, jako by jste jeli sami a přitom se dostanete do míst, kam vás žádná cestovka nezaveze a už vůbec ne česká. Mimo turistické oblasti se totiž anglicky nedomluvíte. Mapy mimo hlavní tahy nejsou. Na Google maps je jenom zelená plocha. Tam Vás zaveze jenom Vietnamec.

Pojedete do Vietnamu s malou skupinkou, s kamarády, a přesto to bude levnější jako ve velké skupině s cestovkou.

Budete mít minimální ztrátový čas při přesunech na rozdíl od individuálního cestování

Nulové starosti o dopravu, ubytování jídlo.  

 

Tato cesta se i zásadně liší i od individuálních cest organizovaných naší nebo vietnamskou cestovkou. Protože míří primárně od oblastí, kde je turistů minimum, kam bežně oficiální cestovky jezdit nemohou.  Napiště Paní Mai  organizuje i ubytování ve vesnici v horách, odkud pochází u svých známých. Kde je ještě skutečně turisty nobjevená oblast.